Chiavalon Ex Albis

Najoceňovanejší kvalitný chorvátsky olivový olej z dielne top producenta. Ex Albis je krásne harmonické cuvé s perfektným prenikavým a intenzívnym prejavom.

Zobraziť viac

22,90 

(1)

Na sklade už iba 8

Pôvod

Región

Odroda

, , , ,

Intenzita

Acidita

0,16%

Polyfenoly

322 mg/kg

Zber

Objem

Popis

extra panenský olivový olej výberovej kategórie, získaný priamo z olív a výlučne mechanickými spôsobmi

Senzorický profil

Jeden z najlepších chorvátskych olivových olejov súčasnosti je intenzívny a absolútne harmonický olivový olej Ex Albis, špička nielen v Chorvátsku.

Vôňa

Čerstvo pokosená tráva spolu s rajčinou a bylinkami.

Chuť

Nádherná intenzívna chuť, ktorá zachytáva čerstvosť, ovocnosť aj korenie a pikantnosť. Úžasná harmónia.

Kombinácie s jedlami

Veľmi vydarený silný olivový olej na steaky, silnejšie dochutené cestoviny. S kváskovým chlebom alebo chorvátskou lepinou si ho vychutnáme najlepšie. Takisto grilovaná a pečená zelenina, losos a tvrdé a zrejúce syry. Pršut, jamón, prosciutto crudo alebo šovdra.

  1. 5 out of 5
    (verified owner)

    Pridavam aj moj pohlad na oleje z dielne bratov Chiavalon. Ako uz viem z osobnej skusenosti su rodinna firma, perfektni typkovia a ich olej je u mna na spici , co sa tyka zrakoveho a chutoveho vnemu. Ci ex albis, alebo mlado ten je zelensi ako zeleny:)a vynikajuci k chlebiku len tak si posmaknut a takisto k vanilkovej zmrzke: nebat sa poliat a zazitok je hned pritomny👍. Pan Michal, Vas sortiment je kvalitovo uplne niekde inde, ako je slovac zvyknuta… prajem vela zdaru a olivovych gurmanskych zazitkov…. neplanujete aj organic mat v ponuke??

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.