Každodenný olivový balzam s rozvinutou kvetnatou vôňou a jemne korenistou chuťou. Perfektný olej aj na zdravé pečenie a na varenie.

 

Zobraziť viac

Od: 8,90 

Vymazať
Pôvod

Región

Odroda

Kvalita

Intenzita

Acidita

max 0,5%

Zber

Objem

,

Popis

extra panenský olivový olej výberovej kategórie, získaný priamo z olív a výlučne mechanickými spôsobmi

Senzorický profil

Magnasur je olivový olej z mierne zrelších olív odrody picual. Označením D.O.P. si zachováva charakter lokality Sierra Magina, autenticitu regiónu a symboluzuje kvalitu odrody Picual. Označenie “integrované hospodárstvo” znamená medzistupeň medzi bežnou a bio produkciou, kedy sa na pestovanie používajú šetrné metódy, ktoré dbajú na dlhodobý rozvoj, ale nie sú stanovené striktné normy tak ako pre bio. Je vhodný na každodenné používanie od rána do večera za studena, ale svojim vysokým obsahom polyfenolov a aj na tepelné spracovanie.

Vôňa

Intenzívna a kvetnatá vôňa. Jemný nádych zelených byliniek, ktoré sa miešajú s červenou rajčinou a figou. Krásna ovocná kvetnatosť.

Chuť

Táto odroda je charakteristická strednou horkosťou, rajčinou a figou. Intenzívnejšie pikantné a korenisté tóny.

Kombinácie s jedlami

Výborný každodenný olej, vždy pripravený na rôzne použitie. Za studena do šalátov, k pečivu, ku grilovanej zelenine alebo na cestoviny. Jeho menej trávnaté stopy ocenia aj milovníci jemnejších tónov a vychutnáme si ho naplno aj na panvici, pretože pečené zemiaky na panvici, vajíčka, omeleta chutia na Magnasur Picual božsky!

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.