Morellana D.O.P.

Vizuálne umenie a umenie výroby kvalitného olivového oleja sa spojili v tomto oleji, ktorý je charakteristický silnými bylinkovo ovocnými tónmi a mandľovo jemne pikantným koncom.

Zobraziť viac

18,90 

Nie je na sklade

Chcete vedieť kedy bude opäť dostupný?

Pôvod

Región

Odroda

Kvalita

,

Intenzita

Acidita

0,13%

Polyfenoly

653 mg/kg

Zber

Objem

Popis

extra panenský olivový olej výberovej kategórie, získaný priamo z olív a výlučne mechanickými spôsobmi

Senzorický profil

Olivový olej odrody “picuda” v najlepšej forme aká sa dá na svete dosiahnuť. V rebríčku world´s best olive oils získal 1. miesto v medzi bio olivovými olejmi sveta v sezóne 15/16. Skorý zber tohto kvalitného španielskeho olivového oleja zabezpečuje veľa polyfenolov, korenistých tónov a primeranú pikantnosť na konci. Znamená to, že z tohto olivového oleja dostaneme maximum v chuti spolu s maximom zdravia. Odporúčame Vám porovnať túto skorú picudu s trošku neskoršou a jemnou picudou Mueloliva. Je tam krásne vidieť rozdiel v zrelosti tejto odrody.

Vôňa

Intenzívna vôňa zeleného jablka, byliniek, mandlí, rajčín a banánu.

Chuť

Tomu sa vraví harmónia, rovnováha alebo zaokrúhlená a chuť. Morellana má intenzívnu chuť zelených olív, silný ovocný tón zelených jabĺk a banánov, ktorým robí podmaz čerstvo pokosená tráva a záhradné bylinky. Prítomný je aj artičok, koniec patrí zelenej mandli, koreniu a pikantnému škrábaniu v krku.

Kombinácie s jedlami

Grilované steaky a panenka, grilované a pečené ryby alebo biele mäso. Výborne doplní surovú zeleninu a krémové omáčky. Morellanu si zamilujete aj v kombinácii s chobotnicou a morskými plodmi.

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.