Elegantný kvalitný toskánsky olivový olej s intenzívnou chuťou nezrelých olív, ktorý zaujme svojim silným bylinkovým prejavom. Výborný na silné omáčky, strukoviny a steaky. Ikona Toskánska, absolútny top v rebríčku Flos Olei 100/100 bodov.

Zobraziť viac

19,90 

Nie je na sklade

Chcete vedieť kedy bude opäť dostupný?

Pôvod

Región

Odroda

, ,

Intenzita

Acidita

čakáme

Polyfenoly

čakáme

Zber

Objem

Popis

extra panenský olivový olej výberovej kategórie, získaný priamo z olív a výlučne mechanickými spôsobmi

Senzorický profil

Míľnikom vo firme rodiny Franci je rok 1996, kedy začali do sveta predávať olej prémiovej kvality výlučne z olív legendárneho olivového sadu Villa Magra. Od tohto roku začal získavať prestížne ocenenia v Taliansku a neskôr po celom svete. Patrí k absolútnej špičke talianskych extra panenských olivových olejov, takisto Hall of Fame Flos Olei 100/100 bodov.

Vôňa

Svieža a štipľavá vôňa s náznakom artičokov, bodliaka a elegantnými tónmi praženej kávy.

Chuť

Harmonická trávnatá s výraznou olivovou chuťou, kde dominujú nezrelé zelené ovocie a aromatické bylinky. Vyvážená horkosť a pikantnosť plná aromatických tónov s dlhou dochuťou dodá aj obyčajnému jedlu špecifický charakter.

Kombinácie s jedlami

Výborne sa kombinuje so syrom s modrou plesňou. Ďalej krémové polievky, surová, varená a grilovaná zelenina, výborný na pokvapkanie pečiva, najmä na cesnakový chlieb, dresingy, varené zemiaky, ryža a obilniny. Grilovanému mäsu dodá lahodný charakter.

Zatiaľ nie sú žiadne recenzie.

Recenzie môže písať iba prihlásený zákazník, ktorý produkt zakúpil.