Talianske olivové oleje

Krajina s najväčším množstvom olivových odrôd (približne 600) je po Španielsku druhý najväčší producent olivového oleja. Kvalitný taliansky olivový olej spoznáme vďaka voňavým čerstvým tónom pokosenej trávy, aromatických byliniek a šalátu či čakanky. Značné sú aj ovocné stopy zelených jabĺk, rajčín, citrusov a nezrelých orechov. Všetko dopĺňa korenistý podtón, ktorý sa intenzitou líši na základe odrody olív alebo terroir. Odborné talianske ocenenia, ktoré sledujeme a vyberáme olivové oleje sú Flos Olei, Sol d´Oro, Gambero Rosso, Monocultivar Expo, Leone d´Oro, Biol a Armonia.

Talianske olivové oleje

-13%
Tento organický olivový olej zo Sicílie v sebe nesie nádhernú dokonale ovocnú chuť čerstvých olív najmä kvôli ručnému zberu a okamžitému lisovaniu pod vedením Antonelli Titone, ktorej rodina vyrába olivový olej od roku 1936. Veľmi limitovaná edícia!
19,90 
-20%
Olio Novello od prvotriedneho producenta Quattrociocchi. Symbolizuje prvý olej zberu, absolútne čerstvý a plnochutný olivový olej.
15,90 
Kvalitný sicílsky olivový olej - krásna ovocná odroda "nocellara" svojou bylinkovo rajčinovou chuťou je ako stvorená na pizzu, ryby, cestoviny a mozzarellu.
18,90 
Olivastro, absolútna špička na talianskej scéne, patrí do Hall of Fame ročenky Flos Olei s úžasným skóre 100/100
19,90 
Delikátna chuť čerstvých rajčín, byliniek a orieškov - to je špičkový olivový olej zo Sicílie. Pôsobí univerzálnejšie, nie je silne horký, a preto si vo svete získal veľmi veľa fanúšikov.
18,90 
Fľaša na nalievanie olivových olejov z väčšej plechovky s praktickou nálievkou, ktorú môžete vytiahnuť a opätovne dolievať váš obľúbený olivový olej.

VYPREDANÉ

-16%
Silná odroda coratina od špičkového producenta Le Tre Colonne z Apúlie. Plnochutný trávnatý olivový olej so silným pikantným dozvukom.
15,90 

VYPREDANÉ

-16%
Vynikajúci bio olivový olej zo Sardínie plný aromatických byliniek, intenzívnej olivovej chuti a rajčín. TOP 4 olej rebríčka World´s best olive oils.
15,90 

VYPREDANÉ

Nefiltrovaný olivový olej Frescolio - prvý, nový čerstvý olej zo sicílskej známej farmy Frantoi Cutrera s krásnou silnou chuťou zelených olív.
19,90 

VYPREDANÉ

Ak má existovať ideálny taliansky olivový olej, tak to bude určite Primo - Monti Iblei zo Sicílie, ktorý zobrazuje čerstvosť, harmóniu, ľahkosť, ale aj intenzitu a pikantnosť. Teda perfektnú vyváženosť olivového oleja.
17,90 

VYPREDANÉ

Elegantný kvalitný toskánsky olivový olej s intenzívnou chuťou nezrelých olív, ktorý zaujme svojim silným bylinkovým prejavom. Výborný na silné omáčky, strukoviny a steaky. Ikona Toskánska, absolútny top v rebríčku Flos Olei 100/100 bodov.
19,90 

VYPREDANÉ

Ľahký a plnochutný taliansky olivový olej z regiónu Veneto. Skorý zber zo zelených olív.
18,90 

VYPREDANÉ

Silný a intenzívny kvalitný taliansky olivový olej odrody coratina. Sabino Leone patrí medzi popredných producentov, Don Gioacchino je momentálne najvyššie postavený taliansky olej vo svetovom rebríčku.
18,90 

VYPREDANÉ

Ľahký taliansky olivový olej vhodný na každodenné použitie v kuchyni. Ideálny olej na cestoviny, pizzu, ľahké pečenie na panvici alebo na ľahké šaláty.
11,90 

VYPREDANÉ

Ľahký olivový olej s krásnymi ovocnými tónmi. Bez horkých stôp výborne doplní každý šalát, krevety, či mozzarellu a iné ľahké syry. Flos Olei 100/100
17,90 

VYPREDANÉ

Zrejme najlepší olivový olej odrody coratina v Taliansku. Donato Conserva je predstaviteľ moderného prístupu, ktorý sa zameriava na high-tech, absolútnu čistotu vo výrobe a zameranie sa na kvalitu.
21,90 

VYPREDANÉ

Prémiový organický toskánsky olivový olej, v ktorom nájdeme stredne intenzívne tóny zelených ovocných plodov a aromatických byliniek. Krásny prejav čerstvosti.
16,90 

VYPREDANÉ

Ľahký taliansky olivový olej z Kalábrie, ktorý si vás podmaní svojou delikátnou, ale pritom ovocnou chuťou. Šetrným a osobným prístupom farma San Giorgio prezentuje a žije myšlienkou Slow Food.
19,90 

VYPREDANÉ

Výborný olivový olej z Apúlie od producenta Le Tre Collone, jedného z top svetových producentov.
18,90 

VYPREDANÉ

Kvalitný olivový olej odrody casaliva, ktorá v sezóne 19/20 kvôli xylelle nebola takmer vôbec dostupná v celom Taliansku. Tento rok je späť so svojou nádhernou jedinečnou chuťou od prvotriedneho producenta - Agraria Riva del Garda.
25,90 

Zobrazuje sa všetkych 21 výsledkov